Search

One-11 | luksus spod znaku Zaha Hadid Architects

One-11 01

Wnętrza penthouse’u One-11, zaprojektowane przez Zaha Hadid Architects, z pewnością są przykładem stonowanego luksusu. Takiego, który opiera się na materiałach najlepszej jakości, wyważonym designie i jasno określonych proporcjach. Oczywiście na pierwszy plan przebija się tu geometria, która w ciekawy sposób łączy elementy wystroju. Począwszy od mebli, po przykuwający wzrok parkiet Slide Tortora Listone Giordano, wykonany z nieregularnych form, przypominających kształtem trapez.

One-11 02

Dwupoziomowy Penthouse One-11, o powierzchni liczącej ponad 300 m2 (280 m2 z dodatkiem tarasu liczącego ponad 130 m2), mieści się w Mediolanie. Z jego okien rozpościera się wspaniały widok na panoramę miasta i sąsiadujący z apartamentem park. Za projekt odpowiada studio brytyjskiej architektki Zahy Hadid.

One-11_05

Legenda architektury 

Zapewne samej Zahy Hadid nie trzeba nikomu przedstawiać – była autorką obiektów wizjonerskich, widowiskowych, często bardzo kontrowersyjnych. Każdy z jej bezkompromisowych projektów wywodził się z lat eksperymentów i szczegółowych badań w obszarach urbanistyki, architektury oraz designu. Bez wątpienia wciąż szukała wspólnego mianownika pomiędzy architekturą i krajobrazem. W rzeczywistości zainicjowało to powstanie wielu zaskakujących form architektonicznych. Długoletnia współpraca z wybitnymi artystami, projektantami, inżynierami i wymagającymi klientami zwiększała z czasem różnorodność oferowanych usług, a wdrażanie najnowocześniejszych technologii pomagało w realizacji nowatorskich i skomplikowanych brył. Studio założone przez zmarłą w 2016 roku Zahę wciąż pozostaje światowym liderem wyjątkowych projektów.

One-11_03

Spod znaku geometrii 

Wspomniany Penthouse One-11 to duża, otwarta przestrzeń, imponująca połączeniem różnorodnych materiałów wykończeniowych. Na pierwszy plan wychodzi tu geometria, będąca zresztą znakiem rozpoznawczym studia projektowego. Zarówno na podłodze, jak i na fragmentach ścian wykorzystano dębowy parkiet Slide Tortora z kolekcji Natural Genius Listone Giordano. W efekcie tworzy on nieskończoną liczbę modułowych kompozycji. Trapezoidalny, geometryczny projekt oryginalnej podłogi, którą znajdziemy w ofercie Forestile, wyszedł spod ręki uznanego architekta Daniele Lago. Parkiet w apartamencie, składający się z wielu niepowtarzalnych elementów, ujednolica przestrzeń, nadając jej jednocześnie dramaturgii. Intrygująca kolorystyka, połączona z niebanalną formą, to kandydat do miana najbardziej oryginalnej podłogi, która jak żadna inna potrafi przełamać obowiązujące schematy.

One-11_04

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close