Od 1973 roku Agape jest liderem architektury łazienek. Oferuje kompletne i ponadczasowe rozwiązania dla najbardziej intymnego środowiska domowego krajobrazu. W unikalnej i wszechstronnej wizji czas, światło, kształty, materiały i temperatury stają się starannie zaprojektowanymi produktami. Dopasowanymi idealnie, aby wznosić wrażenia z kąpieli na nowy poziom.
Obszerne portfolio Agape obfituje w wiele unikalnych dzieł wzornictwa przemysłowego, swobodnie poruszając się w obrębie różnych odmian współczesnej estetyki. Dopracowany, choć stale poszerzający się, katalog firmy oferuje obiekty o rzeźbiarskiej ekspresji i najwyższej jakości wykonania. Wybitne projekty wybitnych twórców powstawały na przestrzeni lat, by celebrować intymną przestrzeń i oczyszczającą atmosferę łazienki. Kunszt Agape opiera się na dostarczaniu nie tylko produktów, ale także wyjątkowych doznań – sensualnych, wizualnych i duchowych.
Portfolio Agape
W żadnym innym pomieszczeniu duch projektu nie wyraża się bardziej intensywnie niż w łazience. Przestrzeń tą można nazwać wyjątkową, gdyż stanowi połączenie funkcjonalności i rozbudzanych emocji. Portfolio Agape obejmuje wybór projektów czerpiących z różnych źródeł. Selekcja polega na wyłonieniu spośród wielu, tych kilku cechujących się indywidualnością i jakością wykonania. Jednocześnie projekty doskonale wzajemnie się dopełniają, dzięki czemu Agape tworzy kompletne środowisko, podyktowane indywidualnymi upodobaniami odbiorców.
Projekty te powstały dzięki udanej współpracy ze znanymi firmami architektonicznymi i wielokrotnie nagradzanymi projektantami wnętrz. W efekcie tworzą bardzo różne środowiska łazienki. Od tradycyjnych po najnowocześniejsze, od spokojnych po niekonwencjonalne i efektowne. Jednak każda z nich, pod względem piękna i designu, nosi wyraźny ślad etosu Agape.
Produkty Agape to bez wątpienia efekt połączenia prawdziwej pasji, wrażliwości na interpretację czasu i przestrzeni kąpieli. Pełne zaangażowanie zespołu firmy oraz profesjonalistów tworzących projekty, pozwalają na przekształcanie jej za pomocą niepowtarzalnych produktów. Każdy dobry projekt to wynik stymulującej i długotrwałej realcji między kunsztem i kreatywnością, między wydawcą a autorem, między twórcą a projektantem.
Kolekcje Agape
Przegląd kolekcji to jeden ze sposobów na zapoznanie się z wszechstronnym i obszernym katalogiem. Są to motywy przekrojowe przebiegające przez asortyment, przekraczające kategorie funkcjonalne, typologiczne i estetyczne. Jednocześnie każda z nich podkreśla konkretną narrację. Od wysp Karaibów po łazienki z przeszłości, od wielkich mistrzów architektury mediolańskiej po nowe granice środowiska łazienkowego. W ofercie Agape znaleźć można niezliczone historie.
Najwięcej z nich z pewnością opowiedział Giampaolo Benedini. Ten absolwent architektury na Politechnice w Mediolanie, rozpoczął swoją działalność zawodową w 1973 roku, stając się jednym z założycieli Agape. Funkcję prezesa firmy pełnił do roku 1990, a dyrektorem artystycznym pozostawał przez kolejną dekadę. Wciągając do współpracy z Agape swoją żonę Bibi oraz córkę, Camillę, wprowadził do produkcji między innymi serię Memory oraz Magiarotti. W projektowym świecie zasłynął także z kooperacji z Lotusem i Bugatti.
Memory
Wszyscy darzymy sentymentem obraz łazienki z przeszłości. Miękko zaokrąglone wanny, które otulają kąpiąca się osobę w niemal matczynym uścisku. Atmosfera wyrafinowanej mieszczańskiej elegancji z nutką intymnej zmysłowości.
Agape ożywia te modele, nasycając je nowoczesnymi, czystymi liniami i wykorzystując funkcjonalne cechy współczesnych materiałów. W rezultacie powstało coś zupełnie nowego, ale mocno zakorzenionego w tradycyjnej estetyce i kulturze. Właśnie tak projektanci Benedini Associati widzą nowoczesną łazienkę. Kolekcja powstała w 2008 roku, lecz stale wzbogaca się o nowe propozycje. Obejmuje sanitariaty, baterie i akcesoria o głębokich korzeniach estetycznych i kulturowych.
Ottocento
Kolejna historyzująca kolekcja, którą zawdzięczamy zespołowi Benedini Associati. Wiek XIX to okres przełomowych rewolucji technologicznych i kulturowych. Wśród wielu z nich znalazła się także łazienka w mieszkaniu – przestrzeń w domu mieszczan dedykowana higienie i zdrowiu. Ottocento interpretuje w nowoczesny sposób urok starych łazienek, odświeżając ponadczasowe wspomnienia i emocje. Klasyka do której zawsze wraca się z sentymentem i przyjemnością.
Mangiarotti
Angelo Mangiarotti to jedno z wielkich nazwisk włoskiego designu XX wieku. Z powodzeniem przyswoi ideały modernistycznego ruchu i wyprzedził je eksperymentalnymi i oryginalnymi dziełami. Mangiarotti umiejętnie zastosował swój wyjątkowy styl od architektury do designu. A chociaż był zatwardziałym zwolennikiem rygorystycznego funkcjonalizmu, nigdy nie zaniedbywał elegancji i piękna. Swoje pomysły projektowe rozciągał więc na rzeźbę. Dzięki świadomej refleksji nad wartościami dotykowymi i formalnymi genialnie zjednoczył odwieczny dualizm etyki i estetyki.
W ofercie Agape uwagę przykuwają rzeźbiarskie wolnostojące umywalki, a Lito 1 w całości wyrzeźbiono z jednego bloku marmuru. Awangardowy design ma postać odwróconego „L” z bardzo delikatnie zaznaczoną miską. Umywalka wykonana z białego marmuru z Carrary, na zamówienie może powstać także z kamienia lub innego rodzaju marmuru. Ergonomiczne kształty i idealna pojemność umywalki odzwierciedlają prawdziwy kunszt Mangiarottiego także w modelu Lito 2. Z kolei Lito 3, to innowacyjna stylistyka, która wprowadza kolejną rzeźbiarską wariację na temat bloku marmuru. Tym razem ukazując mocne, pełne dramaturgii i dynamiki linie.
Spoon
Kolekcja Spoon powstała w 1998 roku, kiedy studio Benedini Assiociati zaproponowało niepowtarzalną wannę w kształcie jajka. Wyrazista, a jednocześnie przyjaznej osobowość tego projektu, zapewniła mu status autentycznej ikony współczesnego designu. Jednocześnie ta forma znalazła się wśród najczęściej naśladowanych na rynku. Serię uzupełniono w 2002 i 2005 roku dodając dwa rozmiary umywalek i jeszcze dwa rozmiary wanien.
Dalekowschodni minimalizm
Gwenael Nicolas urodził się w 1966 roku w Bretanii we Francji. Mieszka i pracuje w Tokio. Studiował w l’ESAG (Ecole Superieure d’Arts Graphiques et d’Architecture) w Paryżu, którą ukończył w 1988 roku. Zetknął się tam z prawdziwymi mistrzami architektury wnętrz. Spędził także dwa lata w Londynie w Royal College of Art, gdzie ukończył studia magisterskie z wzornictwa przemysłowego. W 1998 roku założył studio projektowe Curiosity.
Charakterystyczne cechy jego twórczości to transparentność, emocjonalna kolorystyka i atrakcyjne formy. Dopiero kiedy przychodzi do korzystania z produktów lub spotkania z przestrzenią, ujawnia się drugie dno. Okazuje się wtedy, że projekty dotyczą nie tylko powierzchownego piękna, ale także znaczącej myśli o ich funkcjonalności. Każdy projekt studia Curiosity jest jak perfumy z pierwszą, drugą i trzecią nutą. Na początku projekt wydaje się fajny i abstrakcyjny, ale kiedy wchodzisz w interakcję, „zaskakuje”, dzieje się coś nieoczekiwanego. Wtedy na ustach użytkownika pojawia się uśmiech, by wreszcie, przy częstym używaniu, mógł się do niego po prostu przywiązać.
Sen
Kombinacja wschodniego ducha i zachodniej technologii, kolekcja Sen zawiera wiele funkcji w linii niezależnych komponentów łazienkowych. Armatura i akcesoria, które można dowolnie łączyć, tworzą spójną linię o wyraźnym charakterze. Zaskakujący styl i wszechstronność kolekcja Sen zawdzięcza swojemu projektantowi.
Immersion
Odnosząc się do kwestii wciąż rosnących wielkich aglomeracji na całym świecie, projekt Neri & Hu odpowiada na problem coraz mniejszej przestrzeni życiowej. Wanna Immersion, inspirowana tradycyjnymi drewnianymi urządzeniami kąpielowymi używanymi w Japonii i Chinach, jest głębsza niż standardowa wanna i zajmuje mniej miejsca.
Podobnie jak w przypadku gorących źródeł onsen, postawa podczas kąpieli jest bardziej wyprostowana niż rozciągnięta. Jednak dodatkowa głębokość pozwala na pełne zanurzenie całego ciała i gwarantuje osiągnięcie głębokiego relaksu. Co więcej cieszy parą, która unosi się z powierzchni wody. Projekt charakteryzuje się minimalistyczną estetyką, przy czym zachowuje eleganckie proporcje i oferuje wyjątkowe i luksusowe doznania kąpieli.
Ładunek pozytywnej energii
Patricia Urquiola studiowała architekturę i projektowanie na Politechnice w Madrycie i ukończyła studia na Politechnice w Mediolanie, kształcąc sie pod okiem samego Achille Castiglioni. W Hiszpanii odznaczono ją Złotym Medalem za zasługi na rzecz sztuki. Otrzymała także Krzyż Orderu Izabeli Katolickiej. Od 2001 roku prowadzi własne studio, które specjalizuje się w projektowaniu produktów przemysłowych, architektury, oraz w doradztwie w zakresie sztuki i strategii.
Patricia Urquiola od 2015 roku piastuje stanowisko dyrektora kreatywnego marki Cassina, jednocześnie współpracując z wieloma istotnymi producentami. Projekty jej autorstwa znajdujemy w ofercie marek takich jak Moroso, Driade, Flos, GAN, Andreu World, Glas Italia, Kettal, Kvadrat. Współpracuje także z międzynarodowymi grupami, takimi jak Haworth, BMW, Boeing, Louis Vuitton, Missoni, Mandarin Oriental Hotels, Four Seasons, Marriott Group, Starbucks, Ferrari i Swarovski.
Pear
Miękkie i szczodre linie to główne cechy kolekcji Pear zaprojektowanej przez Patricię Urquiolę. Właśnie ona, w 2004 roku, dała początek intensywnej współpracy włosko-hiszpańskiej projektantki z Agape. Rozbudowywana przez lata o nowe propozycje, dziś kolekcja Pear obejmuje umywalki i artykuły sanitarne. Łączy je prosty i harmonijny design, który zawsze robi wielkie wrażenie.
Vieques
To następna kolekcja, która powstała w wyniku głębokiej i intensywnej współpracy z Patricią Urquiolą. Pierwotnie stworzona jako element na potrzeby projektu W Retreat Spa na wyspie Vieques na Karaibach. Nazwana na cześć tej realizacji Vieques, reinterpretuje obiekty z przeszłości. Czerpie inspirację wprost z dawnych blaszanych wanien. Umywalki, zarówno wolnostojące jak i umieszczane na blacie, podążają tym samym tropem. Przechwytują nie tylko sam materiał, ale także detale wykończenia i stylistykę wanien.
Południowoamerykańskie rytmy
Marcio Kogan i jego zespół ze studia MK27 to awangarda brazylijskiej architektury. Ich projekty, cenione na całym świecie, wyróżniają się formalną prostotą i niezwykłą dbałością o wszystkie detale. Silne przywiązanie do modernistycznych korzeni w najciekawszej, południowoamerykańskiej odmianie, pozostają wierni swym słynnym poprzednikom. Kontynuują ich dzieło, odkrywając przed światową publicznością kolejne odsłony współczesnych modernistycznych brył. Współpraca z Agape zaowocowała wyrazistymi bryłami o atrakcyjnych kształtach. Nieregularne, organiczne wanny oraz monolityczna umywalka w pełni oddają estetykę, za którą świat pokochał Marcio Kogana.
DR
Pierwszym wspólnym projektem Marcio Kogana i Mariany Ruzante ze Studia MK27 z Agape była DR – elastyczna wanna dla dwojga. Wykończona w giętym drewnie, zgodnie z założeniami projektantów, z pewnością stanowi przyjazny, zmysłowy i charyzmatyczny obiekt. Gładkie, płynne linie DR oferują wielką wszechstronność.
Zaprasza do zajęcia w niej miejsca i oddania się przyjemności i wspólnej kąpieli. Z biegiem lat kolekcja ta zyskała jeszcze wspaniała umywalkę wykonaną z jednego bloku, w którym z powodzeniem ukryto nawet szufladę. Te rzeźbiarskie elementy łączą funkcjonalność z kunsztem i niezwykłymi materiałami.
Łazienkowa kosmologia
Studiopepe to agencja projektowa założona w Mediolanie w 2006 roku przez Ariannę Lelli Mami i Chiarę Di Pinto. Ich praktyka koncentruje się na projektowaniu i badaniach z wykorzystaniem multidyscyplinarnego podejścia. Tym samym obejmuje projektowanie wnętrz, produktów, a także kreatywne doradztwo. Język, którego używają w swoich projektach, jest rozwarstwiony i eklektyczny, łącząc poetycką wizję i rygorystyczny design. Sztuka, instalacje, badanie formalnych archetypów, eksperymenty z materiałami i dialog między przeciwieństwami to niektóre z tematów opracowanych przez Studio. Projekty Studiopepe są rozpoznawalne dzięki ich silnej tożsamości ikonograficznej, opartej na eksperymentach, ciągłych badaniach kolorów i materiałów oraz skażeniu różnych współczesnych języków z zamiarem dostarczenia rozwiązani jest wyjątkowe i szanuje indywidualność każdego klienta.
Constellation
W projektach dla Agape z serii Constellation widać fascynację wszechświatem zamkniętą w organicznych kształtach z czarnego i białego marmuru. Idący tym samym tropem Revolving Moon to okrągłe lustro na ścianie z lupą. Dzięki regulacji lustra powiększającego zamontowanego na metalowym drążku w różnych pozycjach, ukazuje każdy szczegół. Tworzy też praktyczny, a jednocześnie zabawny i elegancki element. Przedstawia formalny, choć nacechowany dramaturgią, efekt księżyca krążącego wokół planety.
UFO
Jedyna w swoim rodzaju, okrągła wanna UFO w oczywisty sposób nawiązuje do latającego spodka, wyszła spod ołówka Benedini Assocciati w 2002 roku. Niezidentyfikowany obiekt latający wykonany ze wypolerowanej na wysoki połysk stali nierdzewnej przywołuje najlepszą tradycję futuryzmu lat 60. XX wieku. W ostatnim czasie ten pojazd kosmitów wylądował także w ogrodzie, dostosowany do funkcjonowania pod gołym niebem.
Nowatorskie materiały
Jak każdy producent, który wyznacza nowe kierunki w dziedzinie designu, Agape nie ustaje w poszukiwaniach nowych materiałów. Poza znaną i wykorzystywaną od lat, ciepłą i miłą w dotyku odmianą spieku Solid, chętnie sięga także po szacowne marmury, wyrafinowane forniry. W jednej z ostatnich kolekcji – Petra, w roli głównej wystąpił nowy typ betonu.
Petra
Zalety Cementoskin®, nowego rodzaju betonu, wykorzystali dwaj projektanci – Marco Merendi i Diego Vencato. Ich zawodowe doświadczenie, związane z branżą motoryzacyjną, architektoniczną i oświetleniową, od lat związane było z eksperymentami z nowymi materiałami. Projekt Petra od początku podyktowany był cechom wyróżniającym Cementoskin®. Odporność na wszelkiego rodzaju zabrudzenia i unikalne cechy estetyczne stanowiły wyznacznik i kierunek rozwoju Petra. Cała kolekcja czerpie inspirację z miękkich i naturalnych wykończeń tego materiału. Warto zaznaczyć, ze sprawdza się on równie dobrze w środowisku zewnętrznym jak i wewnętrznym. Woda spływa po gładkich, delikatnych powierzchniach, ukształtowanych dokładnie tak samo jak woda przez tysiące lat poleruje kamień.
Agape Outdoor
W naszym świecie konwencjonalne rozwiązania mają tendencję do odchodzenia od tradycyjnie funkcjonalnych definicji. Stają się w ten sposób opcjami dla nowego środowiska o wielu różnych zastosowaniach. Nowa kolekcja Agape Outdoor zaciera granice, stając się jeszcze bardziej idealnym przedłużeniem doznań w łazience.
Kolekcja obejmuje wybór produktów, które ze względu na charakter materiałów, zastosowania lub innowacje stanowią pionierskie elementy nowego projektu. Agape pozostaje wciąż wierna swojej tradycji staranności i pasji, jednocześnie otwierając się na nowe możliwości.
Kąpiel w ogrodzie
Open Air to wolnostojący prysznic z podporą z czarnego anodowanego aluminium i bazą z ciemnoszarego Cementoskin®. Elementy dodające wodę są wykonane z POM, tworzywa sztucznego w czarnym wykończeniu. Elastyczny wąż z czarnego tworzywa sztucznego umożliwia łatwe podłączenie do systemu podlewania ogrodu. Prysznic przewiduje jedynie regulację przepływu wody, zapewniając ochłodę w najgorętsze dni.
Zobacz także:
agape-tworzy-przestrzen-imm-w-kolonii