Studio Esrawe zaprojektowało przestrzeń handlową, wystawową, magazynową i roboczą dla Grupo Arca. Grupa jest globalną platformą do pozyskiwania i rozpowszechniania surowców naturalnych i technologicznych. Nowy obiekt zlokalizowano w Guadalajarze w Meksyku. Inspirację dla estetyki projektu stanowiła forma kamieniołomu. Projektanci określili ją mianem typologii samej w sobie. Ponieważ jest to stworzona przez człowieka przestrzeń wyrzeźbiona w poszukiwaniu surowców, opisana przez Edwarda Burtynsky’ego jako „krajobraz przemysłowy”.
Grupo Arca chciała budynku, który wyraziłby chęć połączenia branży budowlanej z kulturową i twórczą ekspresją Meksyku. Zwrócili się do pracowni projektowej Esrawe z siedzibą w Mexico City. Dla tego zespołu łączenie tradycyjnie odrębnych dyscyplin stało się drugą naturą. Założone przez projektanta Héctora Esrawe w 2003 roku, studio swobodnie przechodzi od mebli i przedmiotów do wnętrz, przez przestrzenie komercyjne, po instalacje i wystawy kulturalne.
Biorąc kamieniołom jako punkt wyjścia dla projektu, Esrawe wyrzeźbił imponującą fasadę, która odzwierciedla monolityczną naturę skały. Niewielkie wejście jeszcze bardziej pogłębia skalę dramatyzmu. Jednak w środku odwiedzający mają do czynienia z zaskakująco przyjazną przestrzenią. Wnętrze bardziej przypomina lobby muzeum niż przestrzeń handlową. Kreatywne wyświetlacze i subtelne ścieżki kierują do centrum projektowego, kawiarni i wielofunkcyjnej przestrzeni kulturalnej.
Architektonicznie i koncepcyjnie kreatywność bez wątpienia idzie ramię w ramię z przemysłem. Dlatego też, oprócz budynku kulturalnego, drugi oddzielny gmach pełni rolę „kontenera funkcjonalnego”. Tutaj właśnie znajduje się magazyn oraz centrum dystrybucyjne. Wyposażenie magazynu umożliwia użytkownikom łatwą nawigację dzięki kodom QR. Poza opisem i kalkulacją kosztów, przekazują one informację do bazy danych. Tu natomiast powstaje historia zakupowa, badane są trendy i zachowania klientów. Równocześnie ogromny otwór wychodzący na otaczający las zawsze przypomina profesjonalistom pochodzenie materiałów, które przeglądają.