Search

Urban Living Milano | wiosenna kolekcja Vitry

VITRA HOME STORIES 2019

Urban living. Wielkie miasta to dynamiczne środowiska oferujące fascynującą mieszankę różnorodności, kultury, rozrywki i biznesu. Multikulturowe i kosmopolityczne lokalizacje, gdzie przestrzeń mieszkalna często bywa ograniczona. Kompaktowe przestrzenie to z kolei często kreatywne wyzwanie. Mieszkaniec miasta musi zatem uważnie dobierać przedmioty, które powinny sprawdzać się w wielu rolach.

VITRA HOME STORIES 2019

Vitra Home Collection to naprawdę obszerna oferta, od stołów jadalnianych i skromnych sof, po ikoniczne krzesła i fotele, meble do domowych gabinetów i akcesoria. Przede wszystkim jednak to elementy, które przekształcą przestrzeń w miejsce przyjazne, stworzą kreatywne otoczenie właśnie w takich kompaktowych i elastycznych domach. Tej wiosny Vitra odkrywa jak dobry design może poprawić miejski styl życia i pracy w metropoliach takich jak Paryż, Tokio czy Nowy Jork.

VITRA HOME STORIES 2019

Urban Living Milano

Projektantka, malarka i ilustratorka tworząca dla czołowych marek różnych branż, Elena Salmistraro to bez wątpienia wszechstronna osobowość. Użyła swej bezbłędnej intuicji w sportretowaniu Vitry by odkryć zagadnienie miejskiego życia. W Home Stories for Spring 2019, bawiąc się biblioteką kolorów i materiałów szwajcarskiego producenta, stworzyła aranżację wnętrza historycznego showroomu meblowego Spotti Milano. Rezultat jest intensywny, pełen odcieni i barw, symboli i odniesień, które nie są zwykłymi kulturowymi wskazówkami. To raczej współczesna reinterpretacja, radykalny i intuicyjny eksperyment. Mediolańskie pomarańczowe zachody słońca w tej najbardziej uroczej porze roku tworzą gradientowy efekt na murach. Niczym deklaracja niekończącej się potrzeby wolności i koloru. Wspaniałe wejścia do budynków Mediolanu, podkreślone geometrią i dekoracjami, dzięki barwom zmieniają typową palladiańską architekturę w abstrakcyjne i współczesne dzieło.  Eksperyment powtórzono w czterech przestrzeniach eksponujących jadalnię, pokój dzienny, pokój do nauki oraz do rozrywki. Doskonała mieszanka generuje nową koncepcję wnętrza, pełnego życia i nigdy nudnego, jak miasto, które stanowi jego inspirację.

VITRA HOME STORIES 2019

Mediolan wkracza w przestrzeń życiową, bez barier i granic pomiędzy wnętrzem, a otaczającym je miastem. Unikalne otoczenie reprezentuje i łączy wszystkich mieszkańców. Elenę Salmistraro i Vitrę łączy zamiłowanie do kolorów, wrażliwość, równowaga między funkcją, barwą, sztuką i do lekkości ponadczasowej klasyki. Kombinacja ikon i realnego życia. Podmiotem jest Mediolan, rodzinne miasto projektantki, które ta interpretuje przez swój estetyczny język. Selekcja ikonicznych produktów i kolorystyki, wydaje się wynikać z świata jej wyobraźni.

Urban Living VITRA HOME STORIES 2019

Misja Urban Living

Esencją Vitry jest kreowanie innowacyjnych produktów i koncepcji wraz z najlepszymi projektantami. Tworzona w Szwajcarii, a obecna na całym świecie dzięki architektom, firmom oraz prywatnym użytkownikom. Kreuje inspirujące przestrzenie mieszkalne, pracownicze, komercyjne oraz publiczne. Dzięki klasykom Vitra reprezentuje przełomowe projekty XX wieku. Dzisiaj, dzięki kombinacji badań koncepcyjnych i kreatywności projektantów, dalej przesuwa granice w dziedzinie designu. Vitra to od 80 lat firma rodzinna, więc opiera się na trwałych relacjach z klientami, pracownikami i projektantami. Trwałe produkty, zrównoważony rozwój i moc dobrego wzornictwa. Jej częścią są budynki Vitra Campus zaprojektowane przez najlepszych architektów. Vitra Design Museum z licznymi wystawami poświęconymi projektowaniu, architekturze, archiwami i kolekcją mebli także stanowi część dziedzictwa marki. Miejsca te mają przede wszystkim inspirować, przybliżać proces projektowania i kreować atmosferę kipiącą innowacjami.

Urban Living VITRA HOME STORIES 2019

Home Collection

Vitra Home Collection obejmuje meble, oświetlenie i akcesoria do wnętrz prywatnych, łącznie ze klasycznymi projektami Eamsów, Pantona i współczesnych projektantów. Panuje tu zasada kolażu, idea mówiąca, że wibrujące wnętrza nie powstają na podstawie konformistycznego planu. Chodzi raczej o mieszanie kolorów, epok, stylów i o zabawę.

Urban Living VITRA HOME STORIES 2019

Spotti Milano

Miejsce otwarte w 1986 roku przy via Piave jest symbolem jakości życia. Pięć wielkich witryn zawsze wypełniają najnowsze trendy, wystawa obejmuje rozwiązania do domów, biur i przestrzeni kontraktowych. Spotti ma wszystkie składniki niezbędne do przekształcenia każdej przestrzeni w unikalne otoczenie, zgodne z indywidualnymi potrzebami każdego odbiorcy. To z pewnością świetny adres dla miłośników designu, którzy znajdą tu wyjątkową selekcję mebli i akcesoriów.

Przez ponad 30 lat Claudio i Mauro Spotti oferowali mediolańskiej i międzynarodowej publiczności najciekawsze nowości w kategorii wyposażenia wnętrz. Ich showroom to scena  spotkań najlepszych marek włoskich i światowych, a niektóre z nich można zobaczyć wyłącznie tu. Portfolio jest bardzo szerokie – od klasyków po najświeższe nowości, wyselekcjonowane dzięki zaangażowaniu i pasji, która zawsze była asem w rękawie firmy.

Na koniec trzeba podkreślić, że Spotti Milano to nie tylko sklep, a prawdziwe studio designu, gdzie osobiście obejmuje się opieką architektów i klientów indywidualnych przez wszystkie fazy projektu. Od koncepcji po realizację. Tutaj, dzięki trwałym relacjom z markami i oddanym pracownikom, każdy rodzaj przestrzeni ma zapewnione rozwiązania uszyte na miarę. W rezultacie ktokolwiek przekracza próg Spotti wie, że trafił na profesjonalizm, troskę o klienta i na zawsze oryginalne spojrzenie na design.

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close