Adorno International Design Collaboration przedstawia „Collective Memory / Self-Expression”, nową kolekcję kuratorki i dziennikarki Any Domínguez Siemens. Dzięki dogłębnej znajomości sztuki i designu oraz bogatemu doświadczeniu kuratorskiemu i dziennikarskiemu Ana Domínguez Siemens zgromadziła grupę utalentowanych projektantów. Ich praca, czyli hiszpański design, przemawia do tradycji, współczesności i autoekspresji. Siemens wyjaśnia:
Podsumowując, daje ona krótkie wyobrażenie o różnorodności tego, co się dzieje [na współczesnej hiszpańskiej scenie projektowej]. Oraz o potencjale niektórych wyjątkowych designerów z charakterystycznym spojrzeniem, które sprawia, że Hiszpania jest miejscem dla projektantów”.
Hiszpański design w ujęciu kuratorki przesycają multidyscyplinarne tradycje rzemieślnicze i charakteryzuje się energicznymi i otwartymi twórcami. Ta nowa hiszpańska kolekcja oferuje wgląd w kreatywną społeczność. A ta pragnie podzielić się swoimi indywidualnymi perspektywami artystycznymi i ożywić dziedzictwo hiszpańskiego designu. „Collective Memory / Self-Expression” podkreśla twórców, którzy opracowali wyjątkowe i zorientowane na rozwiązania meble. Odkryli także innowacyjne zastosowania rozpoznawalnych materiałów i oddali hołd artystycznej linii, która pojawiła się przed nimi.
O kuratorze
Ana Domínguez Siemens jest madrycką kuratorką, pisarką i niezależną dziennikarką. Po uzyskaniu dyplomu z historii sztuki na madryckim Universidad Complutense (1986) zapisała się na program „Sztuka dekoracyjna XIX i XX wieku” w Sotheby’s Art Institute w Londynie.
Jako kuratorka wymyśliła i wyprodukowała wystawy, w tym „Fuera de Serie” w CentroCentro Cibeles w Madrycie w 2013 roku. Współkuratorowała także wystawę „Out of place” w 2015 roku, projekt kuratorki sztuki Rosy Pera dla Disseny Hub. Barcelona podczas Festival FadFest.
Domínguez Siemens regularnie pisze dla międzynarodowych magazynów. Jej artykuły pojawiają się między innymi w ABC Cultural, La Vanguardia, Elle Decoration, Neo2, AD, Gentleman, Marie Claire Maison, Houzz, El País (El Viajero), Azure (Kanada) i World of Interiors (Wielka Brytania).
Napisała teksty do książek i katalogów o międzynarodowych postaciach sztuki i projektowania. Wśród bohaterów znaleźli się Gaetano Pesce, Rolf Sachs, Gunjan Gupta, Álvaro Catalán de Ocón, Michael Anastassiades, Fredrikson / Stallard, Anton Alvarez i Artur Casas.
Idea Adorno
Adorno to cyfrowa galeria najlepszych projektów kolekcjonerskich i rzemiosła z całego świata. Prowadzą ją partnerzy: Kristian Snorre Andersen (CEO), Martin Clausen (CTO) i Jimmy MacDonald (CFO). Wybrane przez sieć lokalnych kuratorów w głównych ośrodkach designu kolekcje Adorno zapewniają unikalny wgląd w różnorodne społeczności twórcze na świecie.
Celebrują także pracę projektantów, którzy je kształtują. Każda kolekcja prezentuje tylko unikatowe lub limitowane edycje współczesnych dzieł z dziedziny mebli, tekstyliów, ceramiki, rzeźby i sztuki projektowania. dzięki temu z każdą premierą kolekcji Adorno dodaje nowy rozdział do światowej historii designu.
Zobacz także:
kvadrat-febrik-na-3-dniach-designu