Delvaux podbija Włochy
Inauguracja nowego flagowego salonu Delvaux miała miejsce w czerwcu tego roku w Rzymie. Ulokowany w sercu Wiecznego Miasta, w zabytkowym budynku przy ekskluzywnym Piazza San Lorenzo w Lucinie. Otwarcie jest już kolejnym, po salonie mediolańskim, co z pewnością potwierdza coraz bardziej znaczącą rolę włoskiego rynku dla marki.
Projekt wnętrz wykonało studio architektoniczne z siedzibą w Mediolanie i Szanghaju – Vudafieri-Saverino Partners. Pracownia już od 2012 roku odpowiada za światową koncepcję butików Delvaux. Koncepcję tą współtworzył prezes i członek zarządu Delvaux – Jean-Marc Loubier. Atmosfera wychwala belgijskie pochodzenie oraz kreatywność domu mody za każdym razem w inny sposób, zgodnie z charakterem danego miasta. W efekcie każdy butik marki Delvaux jest wyjątkowy.
Domus Romana
Motywem przewodnim nowego flagowego sklepu jest Domus Romana, typowa rezydencja zamieszkiwana przez patrycjuszy starożytnego Rzymu. Idea przekłada się na układu butiku zgodny układem tradycyjnych rzymskich domów. W związku z tym przestrzeń podzielono na: atrium (wejście), tablinum (salon), perystilum (prywatny, wewnętrzny dziedziniec) i triclinum (formalna jadalnia). W rezultacie kolekcje i akcesoria Delvaux znajdują się obecnie w pomieszczeniach odzwierciedlających nowoczesny Domus Romana. Stopniowe przejście od przestrzeni publicznej do coraz bardziej intymnych stref. W efekcie zakupy tutaj to postępujące wrażenie elitaryzmu.
Wchodząc do butiku, miło wita się klienta w pierwszych przestrzeniach „Domus”. To Atrium i Tablinum, natomiast wyróżnia je oryginalny żyrandol Venini z lat 70-tych. Żyrandol oświetla drewniany rzeźbiony i malowany XVII-wieczny włoski stół do gry. Element dekoracyjny godny kolekcji muzealnej. Podłoga wejściowa w marmurze Travertino Navona przedstawia wzór rombu z mosiężnymi wstawkami, nadając pomieszczeniom jeszcze więcej szlachetności.
Do dalszych pokoi prowadzi Peristilum, najbardziej prywatna część Domus. Cechą charakterystyczną tej przestrzeni są oryginalne białe sklepienia krzyżowe budynku. Kolumny ozdobiono specjalną tapetą, zaprojektowaną przez Vudafieri-Saverino Partners, na której ruiny neoklasycznego artysty Piranesiego zreinterpretowano z nutką ironii jako kolorowe dzieła pop-artu.
W rzymskim salonie flagowym kultowa garderoba Delvaux została zainspirowana barokową architekturą Borrominiego. Ta aranżacja, wraz ze złotym tłem, jest hołdem dla Wiecznego Miasta.
W Triclinum, jadalni jak z czasów rzymskiego cesarstwa, powstała sala VIP, gdzie także trwają zakupy. Gości zapraszają zabytkowe sofy i fotele tapicerowane szarym aksamitem oraz stolik kawowy FontanaArte z lat 50. XX wieku. Na ścianach ekspozycja torebek wg wzorów z lat 50. tworzy abstrakcyjną kompozycję.
W rezultacie powstał butik z elegancką, ciepłą i przyjazną osobowością. Pełen alegorii i cytatów zachęcających gości do odkrywania kolekcji Delvaux oraz jej „belgiskości”.