Search

White & Case LPP | nowe biuro w Q22

White&Case- Recepcja-1

Ostatni czas był dla warszawskiego biura kancelarii White & Case LPP wyjątkowy. Przez wiele lat firma funkcjonowała w kameralnym biurowcu przy ul. Królewskiej. Teraz rozpoczyna się kolejny rozdział historii pod nowym adresem. Tym razem jest to biznesowe centrum stolicy, czyli wieżowiec Q22.

White&Case-Private Room-1

White & Case w Q22

Niewątpliwie jeden z najwybitniejszych polskich architektów, Stefan Kuryłowicz, jest autorem projektu biurowca Q22. Oczywiście został wybrany na siedzibę warszawskiego biura nieprzypadkowo, bowiem proces jego budowy i wizja architekta odzwierciedlają idee bliskie również White & Case. W związku z tym na pierwszym planie stawia się szacunek dla dziedzictwa oraz dążenie do wyznaczania nowych standardów, a także progresywność. Drapacz chmur powstał na miejscu hotelu Mercure Fryderyk Chopin. Budynek ten rozebrano, a zrecyklingowane materiały wykorzystano przy tworzeniu konstrukcji zaawansowanego technologicznie wysokościowca. Z kolei jego czysta sylwetka nawiązuje do struktury kryształu. Ta forma została pomyślana jako symbol jakości i punkt odniesienia do zmian zachodzących we wciąż chaotycznym pejzażu miejskim.

White&Case-Strefa relaksu-3

White & Case na szczycie biurowca

Na siedzibę biura White & Case wynajęto trzy ostatnie kondygnacje budynku. Roztacza się stąd niesamowity widok na całą metropolię i jej charakterystyczne punkty jak Pałac Kultury i Nauki. Przed przystąpieniem do opracowania koncepcji wnętrz, specjalna grupa projektowa złożona z partnerów i pracowników firmy, sformułowała brief architektoniczny. Za jego realizację odpowiadał doświadczony zespół tworzony przez pracownię Mood Works, studio Arup i architektów Kreativa. Projektantom udało się połączyć i opowiedzieć przestrzenią oraz językiem wzornictwa o pozornie sprzecznych kwestiach.

White & Case-Kuchnia-2

Przestrzeń pracownicza

Nowe biuro wyraża ciągłość White & Case w Polsce, przywiązanie do tradycji i lokalnego kontekstu, a jednocześnie oddaje pozycję i ducha międzynarodowej marki – świadomej, odważnej i nowoczesnej.  Piętra 37 i 38 zajmują pracownicy i współpracownicy White & Case w Warszawie. Spektakularne, szklane, wewnętrzne schody zapewniają doskonałą komunikację między nimi. Większość powierzchni zajmują kompaktowe biura z sięgającymi od podłogi do sufitu oknami i transparentnymi przeszkleniami od strony korytarzy.  Wyposażono je w komfortowe stanowiska pracy. Biurka umożliwiające pracę na siedząco i stojąco, ergonomiczne krzesła oraz dwa podwieszane i regulowane monitory. Wizualnie otwarte pokoje budują atmosferę wspólnotowości. Sprzyjają jej także ogólnodostępna biblioteka połączona ze strefą relaksu. Trzeba tu także wspomnieć o przestronnej kuchni z dużym, spełniającym integracyjne funkcje stołem. Nie brakuje także niewielkich pokoi spotkań oraz przytulnych kącików kawowych.

White & Case-Biuro-3

Piętro reprezentacyjne

Klientów zaprasza się na ostatnie, 39 piętro budynku. Wszystko tu zorganizowano tak, by od samego wejścia na recepcję mogli oni doświadczyć gościnności i osobowości firmy. Na reprezentacyjnym piętrze znajdują się wielofunkcyjne, mniejsze i większe sale konferencyjne. Piętro klienckie urządzono eklektycznie – ikonami designu i autorskimi projektami wykonanymi przez lokalnych rzemieślników. Szlachetny i niecodzienny wyraz dopełniają materiały wykończeniowe. W związku z tym zastosowano rodzimą dębinę i włoskie, jedwabne tapiserie o modernistycznych wzorach. Całości dopełnia marmurowa posadzka nawiązująca do Białej Marianny, szlachetnej odmiany marmuru, z której wykonano m.in. wystrój wnętrz Filharmonii Narodowej.

White & Case -Sala konferencyjna-1

Kolekcja White & Case

Jednym z kluczowych elementów nowego biura jest wyeksponowana na wszystkich piętrach kolekcja White & Case. Składają się na nią gromadzone przez firmę od ponad 20 lat mapy, drzeworyty, ryciny i zakupione w ostatnim czasie fotografie przedstawiające stolicę. Oczywiście wszystkie wykonane są przez mistrzów i artystów młodego pokolenia. Jej uzupełnieniem są neony zaprojektowane warszawską czcionką WASZ specjalnie dla White & Case przez Fontarte – studio typograficzne i graficzne, prowadzące projekty wydawnicze, a także kuratorskie i badawcze z zakresu projektowania i liternictwa.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close