611 West 56th Street w Nowym Jorku to adres pod którym powstaje pierwszy budynek w USA, którego autorem jest Álvaro Siza. Architekt najwięcej sławy zyskał dzięki swojemu wkładowi w rozwój architektury obiektów kulturalnych. Najbardziej znaną realizacją Sizy jest Muzeum Sztuki Współczesnej Serralves w Portugalii. Na 611 West 56th Street wniósł to samo poczucie wyrafinowanego modernizmu.
Położoną na skrzyżowaniu Midtown i Upper West Side monolityczną wieżę Perla Bianca, pokrywa wapień, a wieńczy czteropiętrowa korona. Wewnątrz znajdzie się 80 rezydencji, posiadających od jednej do czterech sypialni. Nie zabraknie także apartamentów dwupoziomowych. Mieszkania nie tylko umożliwią nowojorczykom życie w obiekcie projektu architekta wyróżnionego nagrodą Pritzkera. Znajdą tu także inne unikalne atrybuty, takie jak bezpośredni dostęp do windy, prywatne tarasy i różnorodne plany mieszkań.
Po ukończeniu w budynku znajdzie się wiele oczekiwanych udogodnień. Pierwszym z nich jest sala fitness ze sprzętem Technogym zaprojektowanym przez samego Antonio Citterio. Nie zabraknie oczywiście także pokoju zabaw dla dzieci, salonu rezydenta i biblioteki, gdzie znajdziemy umeblowanie DDC i Minotti. Kolejną oczywistością jest oświetlona łaźnia parowa, ale to co najbardziej zaskakuje to zapewnienie mieszkańcom transportu do metra w godzinach szczytu.
Wrażliwość Sizy znajduje odzwierciedlenie we wnętrzach autorstwa Gabellini Sheppard, które obejmują miękką materialność, tworząc charakter każdej rezydencji. Dębina i kamień Pietra Cardosa pokrywają podłogi i ściany pomieszczeń. Z kolei trawione szkło zapewnia prywatność wszystkim apartamentom. Siza zaprojektował niestandardową ławkę dla tego projektu, a Cooley Monato stoi za niestandardowym projektem oświetlenia.
Koncentrując się na rzemiośle i prostocie, Gabellini Sheppard idealnie pasuje do zadania wypełnienia przestrzeni stworzonych przez wielkiego architekta. Álvaro Siza jest już kolejnym twórcą spośród laureatów nagrody Pritzkera, z którym współpracuje ta pracownia. To samo studio projektowe odpowiada za charakter wnętrz budynku Elizabeth 152, którego autorem jest Tadao Ando.