Search

Rosebery Avenue | londyński showroom Moroso

Moroso Rosebery Avenue 01

Showroom Moroso w Londynie, przy Rosebery Avenue, przeżył metamorfozę, czego powodem był kończący się właśnie London Design Festival. Firma może teraz chwalić się różnorodnym charakterem swojej twórczości. Wśród nowości zaprezentowanych w Mediolanie zobaczymy Heartbreaker oraz  Precious Johannesa Torpe. Na ekspozycji obejrzymy także kolekcję Modou Rona Arada. Świeżym propozycjom towarzyszą kultowe kolekcje, na przykład Redondo i Mathilda Patricii Urquioli. Nie zabrakło także nagrodzonej Tape Benjamina Huberta ani Yumi Bendtsen Design Associates.

Johannes Torpe

Najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku dla Moroso jest niewątpliwie współpraca z eklektycznym duńskim projektantem Johannesem Torpe. To on stworzył dwie kolekcje dla marki: Heartbreaker oraz Precious. Partnerstwo początkowo wynikało z projektów hotelarskich, ale zaowocowało powstaniem produktów, które świetnie nadają się także do domów. Cechą charakterystyczną sofy Heartbreaker jest konstrukcja podłokietników w kształcie połówki serca. Gdy sofy są ustawione obok siebie – powstaje z nich cały symbol serca. Projekt łączy czyste, geometryczne kształty z najwyższym komfortem. Kolejną cechą wyróżniającą produkt jest metalowy profil bazy dostępny w różnych wykończeniach. Wizualnie podnosi i rozjaśnia znaczną objętość sofy, nadając jej gracji i osobowości.

Moroso Rosebery Avenue 02
Johannes Torpe | Heartbreaker | ©Alessandro Paderni

Natomiast projekt krzesła Precious był próbą zmniejszenia przekroju poprzecznego do najniższego możliwego limitu. W ten sposób miał powstać lekki, elegancki produkt, sprzeczny z prawami fizyki. Minimalistyczny kształt mebla łączy się jednak z solidnością, dzięki czemu nadaje się do ciężkich zastosowań, na przykład w branży kontraktowej. Nogi krzeseł i taboretów są niezwykle smukłe, a chromowana lub malowana stalowa płyta stanowiąca podstawę siedziska przypomina kształt cienkiego pierścionka lub obrączki.

Rosebery_Avenue 02
Johannes Torpe | Precious | ©Leonardo Duggento

Ron Arad

Kolejną cechą nowego wystroju salonu Rosebery Avenue jest kolekcja Modou autorstwa Rona Arada, której w 100% ręczna produkcja odbywa się w Dakarze. Kolekcja Modou składa się z czterech elementów, a swoją nazwę zawdzięcza rzemieślnikowi z Dakaru o imieniu Modou. To właśnie on współpracował z Aradem przy projektowaniu tej dynamicznej, futurystycznej kolekcji. Serię siedzisk wykonano z przeplatających się nici z polietylenu, tradycyjnie używanego w Afryce jako rybacką sieć.

rosebery_avenue 03
Ron Arad | Modou | ©Joel Matthias Henry

Urquiola, Hubert, Doshi Levien

Inne nowości na podłodze showroomu to sofa Gogan autorstwa Patricii Urquioli, którą także można było oglądać na wystawie I-MADE. Uzupełnieniem aranżacji londyńskiego salonu jest modułowy system siedzisk Tape. Ten innowacyjny produkt Benjamina Huberta łączy modę, technologię i zrównoważony rozwój. Jest też Gentry Extra Light, odświeżona wersja kultowej sofy Gentry autorstwa Particii Urquioli. Wreszcie Modernista Doshi Levien, w której klasyczny styl i subtelna elegancja stanowią idealne rozwiązanie dla pomieszczeń wymagających poczucia lekkości.

rosebery avenue 04
Patrcia Urquiola | Gogan | ©Joel Matthias Henry

Warsztaty przy Rosebery Avenue

Odświeżony salon Moroso to także miejsce warsztatów, zorganizowanych we współpracy z Kvadrat. Zgromadzą one wybraną grupę architektów i projektantów z wiodących brytyjskich firm architektonicznych.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close